#2017-09-28 23:45:12 

Jaskrawa

Użytkownik

Mam krótkie pytanie jak w temacie. Mam męża który nie jest obywatelem polski a sami braliśmy ślub za granicą. Teraz mieszkamy u nas w kraju ale niestety musimy się rozwieść. Znacie kogoś kto pomoże mi załatwić tą sprawę? Wiem że jest to trochę bardziej skomplikowane.
#2017-09-28 23:53:36 

międzymiastowa

Użytkownik

Może nie jestem w temacie ale jaka jest różnica między takim rozwodem a zwykłym? Wydawało mi się że skoro mieszkanie u nas w kraju to obowiązuje was nasze prawo.
#2017-09-29 02:44:03 

Jaskrawa

Użytkownik

Nie założyłam tego tematu po to żeby tłumaczyć ci teraz jaka jest różnica ale jeżeli chcesz to zobacz sobie na pierwszej lepszej stronie w internecie. Różnica jest znaczna i potrzebuję kogoś kto już kiedyś zajmował się takimi sprawami.
#2017-09-29 05:29:27 

generał_Foch

Użytkownik

Mam znajomego który zajmuje się sprawami rozwodowymi. Postaram się z nim dzisiaj skontaktować i dowiedzieć się czy ma jakieś pojęcie o rozwodach międzynarodowych. Jeżeli będę miał jakieś konkretne informację to odezwę się do ciebie na pw ;)
#2017-09-29 06:12:04 

miętowy

Użytkownik

Warto zajrzeć na stronę http://prosterozwody.pl/rozwody-warszawa/rozwod-miedzynarodowy-z-wylacznej-winy-jednego-malzonka/. Jest to strona kancelarii i tam masz informację jaki adwokat od rozwodów międzynarodowych z Warszawy prowadzi takie sprawy. Możesz też poczytać na temat takich rozwodów, jest tam całkiem sporo informacji.
#2017-09-29 08:57:34 

gumiak

Użytkownik

Czytałem kiedyś sporo na ten temat i są różne informacje. Jedna z nich mówi że w chwili rozwodu właściwe jest prawo wspólnego miejsca zamieszkania małżonków. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale skoro mieszkacie w Polsce to tak powinna być rozwiązana sprawa.
#2017-09-29 10:57:59 

metnawoda

Użytkownik

Nie wiem czy czasem nie wchodzi tutaj w grę jeszcze fakt gdzie taki związek został zawarty. To jest już dużo bardziej skomplikowane więc najlepiej od razu iść z tym do adwokata.
#2017-09-29 12:02:02 

Jaskrawa

Użytkownik

Dlatego właśnie szukam tutaj kogoś kto zna się na takich sprawach. Mój mąż jest obywatelem USA i nie wiem jak to zostanie potraktowane. Mam nadzieję że mimo tego sprawę uda się rozwiązać szybko i bezboleśnie.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015