#2017-11-27 02:12:49 

piękny_Roman

Użytkownik

Planuje postawić dom jednorodzinny w technologii szkieletowej. Jedyne co mnie martwi to adaptacja poddasza. Czy jesli będę chciał mieć użytkowe poddasze nie będzie to wpływało niekorzystnie na uciekanie ciepła z domu przez dach?
#2017-11-27 03:52:08 

generał_Foch

Użytkownik

Absolutnie poddasze użytkowe w domach szkieletowych nie wychłodzi domu. Ważne żeby była założona prawidłowa izolacja i po problemie. Nawet nie wiem jak ci to przyszło do głowy ;)
#2017-11-27 05:09:45 

piękny_Roman

Użytkownik

Czyli mogę się decydować na projekt z poddaszem użytkowym i nie będzie się nic złego w nim działo? Bo czytałem różne opinie, że dom się wychładza, zachodzi wilgocią i nie oddycha drewno..
#2017-11-27 08:04:49 

generał_Foch

Użytkownik

Wszystko jest kwestią dbałości o szczegóły. Konstrukcja domu szkieletowego pozwala bezapelacyjnie na zagospodarowanie poddasza, ważna jest jego izolacja. O technologii i metodologii stawiania domów szkieletowych poczytaj sobie tutaj http://ratajewski.com.pl/www/technologia/. Sam się przekonasz że jest sporo etapów stawiania domu szkieletowego, mimo że jest to proces szybki, to jednak bardzo precyzyjny. Poddasze musi oddychać. Dlatego wazna jest wentylacja połaci dachowych, które muszą pozwalać na wyprowadzenie pary wodnej z domu poza jego obręb. Jeśli weźmiesz dobrego producenta domów szkieletowych nie będzie żadnego problemu z wilgocią czy wychładzaniem domu.
#2017-11-27 08:35:29 

liczna_rodzina

Użytkownik

U mnie w domu szkieletowym mamy zagospodarowane poddasze na sypialnie i łazienkę. Nie ma żadnych problemów z ogrzewaniem czy wentylacją, a miejsca dzięki poddaszu użytkowemu jest dwa razy tyle, więc warto.
#2017-11-27 09:40:26 

piękny_Roman

Użytkownik

dzięki za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015